Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Jaką wybrać windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych?

Czasy, kiedy osoby niepełnosprawne miały ograniczone funkcjonowanie już dawno minęły. Dzięki takim rozwiązaniom, jak montowanie wind dla osób poruszających się na wózku, zakładanie platform przyschodowych, czy instalowanie krzesełek schodowych, osoba niepełnosprawna może bez trudu funkcjonować w otaczającej jej przestrzeni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba niepełnosprawna korzystała z budynków użyteczności publicznej, zadbała o swoje życie towarzyskie, czy bez problemu funkcjonowała na wszystkich dostępnych kondygnacjach budynków, a także swojego domu. Skupmy się jednak dziś na windach. Jaka winda zewnętrzna może być pomocna w likwidacji barier architektonicznych?

Podnośnik pionowy idealny do zamontowania przy balkonie

Bywa tak, że zamontowanie windy wewnątrz budynku jest po prostu niemożliwe. Często takimi barierami jest brak miejsca na urządzenie. Choć windy, które posiadamy w swojej ofercie, nie wymagają specjalnego miejsca na maszynownię, czy podszybie, to bywa, że konstrukcja budynku, jak na przykład bloki mieszkalne, czy wieżowce uniemożliwia założenie takiej windy. Wtedy z pomocą przychodzi podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych, który od paru lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Jego niebywałą funkcją jest również możliwość zamontowania podnośnika tylko do danego mieszkania.

Winda Jura 14.10 – najlepszy likwidator barier architektonicznych

Urządzenie takie, jak podnośnik pionowy nie posiada szybu samonośnego i nie wymaga podszybia. Naszym flagowym produktem, który stanowi podnośnik pionowy, jest winda Jura 14.10.

Winda przeznaczona do transportu osób niepełnosprawnych Jura 14.10 to niezwykle intuicyjne i funkcjonalne urządzenie, charakteryzujące się wysoką jakością. Winda ta została w całości skonstruowana w naszej pracowni. Jest to bardzo ważne, ponieważ wyposażenie, które posiada winda, jest kompletne, a w zagranicznych modelach stanowi dodatkową opcję. Podnośnik pionowy Jura 14.10 pracuje bardzo płynnie i pozwala osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim bez problemu obsłużyć urządzenie i dostać się na pożądane piętro.

Podnośnik pionowy- urządzenie bardziej bezpieczne niż platforma schodowa i krzesełka schodowe?

Platformy pionowe to urządzenia, które nie są montowane przy schodach tak, jak jest to w przypadku platform schodowych czy krzesełek schodowych. Podnośnik pionowy jest również bardziej zabudowany i nie porusza się po torze schodów, a w górę i w dół. Można powiedzieć, że są to trzy zupełnie różne „windy” dla osób niepełnosprawnych.

Mają jednak wspólną funkcję – w sposób bezpieczny i bezproblemowy mają pomóc w funkcjonowaniu osobie niepełnosprawnej ruchowo. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to wszystkie trzy urządzenia są w pełni bezpieczne i bez jakiegokolwiek ryzyka przemieszczą w konkretne miejsce osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim.

Kolejnym przykładem podnośnika pionowego, który jest pomocny w pokonywaniu barier architektonicznych, stanowi wysokiej jakości urządzenie- wida Kali B900. Ten podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych wykonany w całości ze stali nierdzewnej, ma zasięg aż 3 m i ładowność 385 kg, a więc może zabrać również na swój pokład opiekuna osoby niepełnosprawnej. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i niezwykle ułatwia przemieszczanie osób niepełnosprawnych. Również montaż wind takich, jak Kali B900 jest szybki i prosty.

Luksusowa platforma dźwigowa- winda Vimec typ E07

Winda platformowa hydrauliczna to niesamowite urządzenie niosące pomoc osobom niepełnosprawnym, ale także tym w pełni sprawnym ruchowo. Winda Vimec typ E07 posiada napęd składający się z pompy hydraulicznej i silnika elektrycznego, który wprawia windę w ruch. Platforma dźwigowa zawsze realizowana jest pod wymiar, co umożliwia dopasowanie jej do niemal każdego budynku i miejsca. Sama winda udźwignie 400 kg i została wyposażona w system, który sprawia, że winda Vimec typ E07 jest bardzo cicha. Winda może być montowana na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu; w szybie stalowym lub betonowym. Dodatkowo platforma dźwigowa idealnie dopasowuje się do użytkownika, bo włoski producent windy oferuje ponad sto spersonalizowanych rozwiązań. 

Czy koszty likwidacji barier, które spotyka osoba niepełnosprawna, są wysokie? Ile kosztuje winda dla niepełnosprawnych?

Jak pewnie każdy z nas się domyśla, koszt samego krzesełka schodowego, platformy schodowej, czy podnośnika pionowego będzie znacznie różnił się od siebie. Koszt windy dla osób niepełnosprawnych to nie tylko cena samego urządzenia. Do kwoty windy należy doliczyć także koszt montażu windy, który wyceniany jest po zapoznaniu się z miejscem montażu urządzenia i jego specyfikacji.

W związku z tym koszt wspomnianego krzesełka schodowego montowanego na prostych schodach bez zakrętów i spoczników może wynieść od 11 tys. netto do 13 tys. zł netto. Natomiast to samo krzesełko schodowe zakładane na schody kręte, zabiegowe będzie kosztować od 30 tys. zł netto do nawet 70 tys. zł netto.

Kolejnym przykładem może być platforma schodowa, przemieszczająca się po torze prostym, której cena waha się 28 tys. zł netto do 36 tys. zł netto. Z kolei koszt montażu i samej platformy, jeżdżącej po torze krzywoliniowym zaczyna się od 45 tys. zł netto.

Natomiast kwota, którą należy liczyć za windę Jura 14.10 to 38-48 tyś netto, natomiast koszt platformy dźwigowej, jak winda Vimec typ E07 zaczyna się od 70 tys.

Oczywiście koszty te można obniżyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który pokrywa nawet do 95% kwoty inwestycji.

Windy dla osób niepełnosprawnych– nieocenione urządzenie w infrastrukturze publicznej i w zaciszu domowym

Coraz więcej budynków wręcz potrzebuje windy. Konkurencja lokali usługowych jest ogromna, a posiadanie usprawnienia dla osób niepełnosprawnych znacznie uatrakcyjnia ofertę. Dlaczegóż by osoba niepełnosprawna nie mogła prowadzić życia towarzyskiego i rozrywkowego?

Również stosowanie takich nowoczesnych rozwiązań w przypadku budynków użyteczności publicznej daje rozwiązanie ułatwiające osobom niepełnosprawnych bezproblemowe rozwiązanie ważnych spraw, które nie mogą zostać wykonane przez Internet.

Wreszcie dom, który jest ostoją i miejscem codziennego funkcjonowania. Osoba niepełnosprawna nie musi przenosić się na parter, czy szukać nieruchomości, która jest wyposażona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Sama może umożliwić sobie dostęp do wyższych kondygnacji, czy w ogóle dostanie się do mieszkania, zlecając montaż windy do balkonu.

Często dla osób niepełnosprawnych winda to jedyna droga, aby pokonać schody. Dlatego dzięki zamontowaniu wind dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim pomagamy im w normalnym, codziennym funkcjonowaniu.

Chcesz dowiedzieć się, jaki jest koszt montażu windy dla osoby niepełnosprawnej w Twoim budynku? Odwiedź naszą stronę https://www.windydlaniepelnosprawnych.eu/, zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się z nami, a dobierzemy idealne rozwiązanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Skip to content