Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Platforma schodowa i platforma przyschodowa. Jakie są i czy mogą być instalowane przy każdych schodach?

Platformy schodowe i przyschodowe to niezwykłe urządzenia, które umożliwiają transport osoby niepełnosprawnej. Dzięki platformie osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim bez problemu pokonuje barierę, którą są schody. Oferowane platformy świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania windy, aby umożliwić osobie niepełnosprawnej poruszanie się po kondygnacjach. Ich mocną stroną, jest też szybki i nieskomplikowany montaż platformy oraz brak barier architektonicznych. Zobaczmy, jakie są rodzaje wind schodowych dla osób niepełnosprawnych i gdzie mogą być montowane. 

Gdzie może być zakładana platforma schodowa lub przyschodowa?

Platformy pionowe dla niepełnosprawnych mogą być instalowane wewnątrz budynku oraz na zewnętrznych schodach nieruchomości. Ogromną zaletą jest fakt, że montaż windy może odbyć się praktycznie przy każdym rodzaju schodów, a same wymagania techniczne platform schodowych nie są w ogóle skomplikowane. Bez względu na to, czy platforma ma poruszać się po schodach prostych, krętych, czy zakrzywionych, odpowiedni rodzaj platformy ułatwi osobie niepełnosprawnej samodzielne i bezproblemowe funkcjonowani. Również miejsce, w którym znajdują się schody, nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jest to klatka schodowa, przychodnia, szkoła czy prywatny dom platforma schodowa spełni swoją funkcję w każdym prywatnym i publicznym budynku. 

Jakie wyposażenie posiadają modele platform schodowych i platform przyschodowych?

Platforma dźwigowa dla osób niepełnosprawnych ruchowo to urządzenie działające na zasadzie windy schodowej. Tor jezdny platformy zależny jest od rodzajów biegu schodowego. Może być ona idealnie dobrana do osoby użytkującej ją oraz otoczenia. Gdy chcesz zamontować platformę schodową wewnątrz swojego domu, może być ona dobrana do Twojego wnętrza. Jeśli ma być ona zainstalowana w budynku użyteczności publicznej, zostanie dopasowana do szerszego grona osób niepełnosprawnych, zapewniając bezpieczny transport osób z trudnościmi ruchowymi.

Wszystkie platformy elektryczne schodowe i przyschodowe, jak Delta, Omega lub Stratos na swoim wyposażone są w:

  • podjazd z pochylonym krańcem, 
  • barierki, które zabezpieczają użytkownika,
  • czujniki, jakie kontrolują zjazd,
  • zabezpieczenia uniemożliwiające niechciane zatrzymanie się platformy.

Platforma schodowa, platforma przyschodowa, winda dla niepełnosprawnych, podnośnik dla niepełnosprawnych, winda schodowa, dźwig dla niepełnosprawnych, krzesło schodowe, platforma dźwigowa, winda dla niepełnosprawnych cena, winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych

Czy użytkowanie platformy schodowej będąc na wózku inwalidzkim, jest trudne?

Absolutnie nie. Choć przemieszczanie się osoby niepełnosprawnej wymaga zastosowania szeregu udogodnień, działanie samej platformy jest intuicyjnie. Przykładem może być tu platforma schodowa Delta, która pozwala na płynne pokonanie schodów. Osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku, która chce skorzystać z platformy przyschodowej, podjeżdża pod nią, opuszcza podest i na niego wjeżdża. W tym momencie zabezpieczające barierki automatycznie się opuszczają. 

Użytkownik naciska przycisk, który działa, na zasadzie “trzymaj, aby jechać”. Dzięki temu ryzyko niekontrolowanych ruchów schodowej platformy zostaje zlikwidowane. Osoba, która pokonuje schody za pomocą platformy dźwigowej, sama wpływa na działanie platformy schodowej i decyduje, kiedy chce ruszyć w górę lub w dół, a kiedy platforma musi się zatrzymać. Gdy dotrze na miejsce, barierki podnoszą się i osoba niepełnosprawna bezpiecznie zjeżdża z podestu platformy schodowej. Jak widzisz, zastosowanie platformy schodowej jest wręcz banalne.

Platformy przyschodowe i platformy schodowe – komfortowe rodzaje platform dla osób niepełnosprawnych.

Instalując w swoim domu, czy miejscu użyteczności publicznej platformę schodową umożliwiasz poruszanie się po schodach osobom niepełnosprawnym. Uniwersalne platformy schodowe to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zainstalowanie windy. Jest to także rozwiązanie korzystniejsze finansowo, ponieważ cena platformy schodowej nie jest wysoka w stosunku do innych rodzajów wind dla niepełnosprawnych, jak na przykład dźwig osobowy Cibes. Zharmonizuj swoją platformę schodową ze swoimi potrzebami. Zapewnij bezpieczeństwo osobom niepełnosprawnym. Jesteśmy firmą, która jak nikt zna się na windach schodowych, a oferowane platformy schodowe są najwyższej jakości. Dopasujmy idealne rozwiązanie dla Ciebie i potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dokonasz dzięki nam zakupu windy schodowej. 

Skip to content