Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Winda schodowa. Czy warto kupić krzesełko schodowe?

Winda schodowa inaczej nazywana krzesełkiem schodowym to urządzenie, które ma za zadanie bezpiecznie przetransportować osobę niepełnosprawną lub starszą na wyższą kondygnację i zapewnić bezpieczny jej powrót na parter. W naszej ofercie posiadamy aż 4 modele krzesełek schodowych, w tym dwa dostosowane do zamontowania ich na zewnątrz budynku. Przyjrzyjmy się zatem tym urządzeniom i sprawdźmy, które z nich sprawdzi się w Twojej przestrzeni.

Krzesełko schodowe Homeglide. Czy jest idealne dla osób niepełnosprawnych?


Krzesełko schodowe Homeglide to model, który został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i może poruszać się po torze prostym. Z powodzeniem montujemy go w wielu prywatnych domach, czy wielu innych budynkach. Udźwig windy schodowej to aż 138 kg. Wygląd tego urządzenia przypadnie do gustu każdemu estecie, a możliwość doboru kolorystyki tapicerki i samego krzesełka daje Ci szansę dopasowania go do swojego wnętrza. Krzesełko schodowe Homeglide obsługuje się bardzo łatwo, za pomocą joysticka. Dzięki zamontowanym pasom, krawędziom bezpieczeństwa i podnóżkowi, jazda nim jest w pełni bezpieczna i komfortowa.

Winda schodowa Homeglide outdoor. Model windy do zadań specjalnych?

Krzesełko schodowe Homeglide outdoor to zdecydowanie produkt, który sprawdzi się w ekstremalnych warunkach. A to dlatego, że z powodzeniem montujemy go na schodach prostych znajdujących się z zewnątrz budynków. Bazą tego modelu jest wyżej opisana winda schodowa Homeglide, jednak wzbogacenie jej o dodatkowe elementy sprawia, że nie straszne są windzie zmienne warunki pogodowe. Krzesełko Homeglide skutecznie przyczynia się do likwidacji barier architektonicznych, a przy tym stanowi niezwykle trwałe urządzenie, które będzie Ci służyć przez wiele lat.

Winda schodowa Alfa – niezastąpiona na schodach zabiegowych i krętych

Winda schodowa Alfa to niezwykłe krzesełko schodowe gwarantujące bezpieczne pokonywanie barier architektonicznych, jakimi są schody. Czy urządzenie to stanowi krzesełko schodowe krzywoliniowe? Owszem! Windę schodową Alfa z powodzeniem zamontujemy na Twoich schodach, które są kręte, czy zabiegowe. Krzesełko schodowe pokonuje drogę o długości do 35 m, udźwignie do 135 kg i występuje aż w trzech opcjach wyposażenia. Możesz wybrać kolor windy, wykończenie podłokietników i ich materiał. Krzesełko schodowe Alfa przeznaczone do transportu osób może być zamontowane w Twoim domu, na klatkach schodowych lub w budynkach użyteczności publicznej.

Krzesełko schodowe Havle – niezwykła trwałość i funkcjonalność

Kolejną windę schodową stanowi produkt Havle. Dzięki krzesełkom schodowym takim jak Havle masz szansę usprawnić funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym czy starszym wszędzie tam, gdzie występują kręte schody. Niemiecki producent windy schodowej Havle zapewnia, że urządzenie sprawdzi się na takich schodach, których kąt nachylenia wynosi 75 stopni, a więc mogą to być bardzo strome schody. Winda schodowa Havle może być zakładana na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, dając Ci niemal nieograniczone możliwości w wyborze wyglądu urządzenia. Produkt ten to nowoczesna winda schodowa, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Jak wygląda montaż windy schodowej? Sprawny montaż krzesełka schodowego

Otóż założenie urządzenia na Twoich schodach przebiega szybko i bezproblemowo. Jedyne czego od Ciebie wymagamy, to dostępu do gniazdka elektrycznego, ponieważ winda schodowa napędzana jest przez akumulatory, które muszą być ładowane. Do rzeczy.

Najpierw według projektu przygotowujemy szynę jezdną do montażu. Następnie mocujemy szynę jezdną krzesła schodowego do stopni Twoich schodów. Kolejno zakładamy na szynę krzesełko schodowe. Dopracowujemy montaż windy schodowej i instalacja dobiegła końca! Wówczas winda schodowa jest gotowa do użytkowania.

Jaka jest cena windy schodowej?

Standardowa wersja windy Homeglide wynosi 9900 zł netto. Im bogatsze wyposażenie tym cena krzesełka schodowego będzie wyższa. Podana cena będzie się różnić, gdy wybierzesz wersję montowaną na zewnątrz. Wtedy zewnętrzne krzesła schodowe mają cenę między 15 000 zł, a 17 000 zł. Idąc dalej, cena windy schodowej Alfa zaczyna się od około 35 000 zł netto, a modelu Havle od 50 000 zł netto. Ostateczna cena windy schodowej będzie zależała od wybranego wyposażenia i miejsca jej montażu.

Windy schodowe jako idealne rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych

Krzesełka schodowe znajdują swoje zastosowanie w wielu prywatnych domach i budynkach komercyjnych. To także znakomite urządzenia, które z powodzeniem mogą być montowane przy różnego rodzaju schodach. Winda krzesełkowa stanowi rozwiązanie, które jest korzystniejsze finansowo, niż przykładowo platformy schodowe. Do tego montaż krzesełka schodowego trwa krótko, a ich użytkowanie jest bardzo proste. Również producenci krzesełek schodowych dołożyli wszelkich starań, aby były one estetyczne i wpasowujące się w wykończenie wnętrz. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie opisane powyżej rodzaje wind schodowych. Jeśli nie wiesz, którą z nich wybrać, umów się z nami na spotkanie, a dopasujemy idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Skip to content