Mogłoby się wydawać, że podnośnik pionowy wymaga zagospodarowania ogromnej przestrzeni przy nieruchomości, a sam jego montaż musi wpłynąć na konstrukcję budynku. Nic bardziej mylnego. Winda dla osób niepełnosprawnych to urządzenie, które niemal dopasowuje się do istniejącego budynku. W tym artykule omówimy zasady montażu podnośnika dla niepełnosprawnych i przyjrzymy się modelom, które będą idealnym rozwiązaniem, gdziekolwiek ich potrzebujesz.
Czym charakteryzuje się montaż podnośnika dla osób niepełnosprawnych?
Przede wszystkim należy wspomnieć, że montaż podnośnika pionowego powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów. Tylko takie rozwiązanie zapewni właścicielom nieruchomości dobór najlepszego modelu, czy miejsca montażu, a użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Istotną kwestią jest wykonanie projektu montażu windy. Szczegółowa specyfikacja budynku i terenu wokół niego pozwoli na dobranie najlepszego rozwiązania dla użytkowników windy i właścicieli budynków. Istotną kwestią jest fakt, że winda dla niepełnosprawnych, która posadowiona jest na fundamentach, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Jednak jeśli chcemy przyjrzeć się dokładnym procedurom montażu podnośnika dla osób niepełnosprawnych, musimy poznać poszczególne ich modele. Omówmy je zatem.
Winda dla osób niepełnosprawnych Jura 14.10
Tego modelu podnośnika pionowego chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Wielokrotnie wychwalana przez nas winda Jura 14.10 to model doskonały, bo przede wszystkim stworzony jest przez nasze ręce. Nikt tak jak my nie zna perfekcyjnie specyfikacji podnośnika Jura 14.10, a także jego możliwości montażowych jak nasza firma.
Aby zamontować windę, wykonujemy najpierw fundament o wymiarach 1,60 m x 1,60 m. Na takim fundamencie będzie możliwa praca podnośnika Jura transportującego trzy osoby o łącznej wadze 385 kg. Kolejno instalujemy podszybie podnośnika, znajdujące się poniżej najniższego przystanku oraz odwodnienie fundamentu. Konieczne jest także doprowadzenie zasilania do windy, dzięki któremu podnośnik może pracować.
Kolejno montowane są elementy konstrukcyjne windy, które przywozimy w modułach. To doskonałe rozwiązanie skracające czas montażu. Warto wspomnieć, że windę Jura 14.10 można instalować z wejściem przelotowym lub kątowym. Wówczas zewnętrzne wymiary platformy wynoszą 1,5 m x 1,28 m i 1,5 m x 1,48 m.
Ostatnim etapem jest test windy, zgłoszenie jej do Urzędu Dozoru Technicznego, przeszkolenie użytkowników i gotowe!
Podnośnik pionowy Kali B900
Winda Kali B900 to konstrukcja ważąca 350 kg- 450 kg, wykonana ze stali nierdzewnej. Aby jej użytkowanie było sprawne i bezpieczne, konieczne jest tak jak w poprzedniczce- wykonanie płyty fundamentowej o wymiarach 1,6 m x 1,6 m lub posadowienie windy na podszybiu o wysokości 6 cm. Tu także konieczne jest wykonanie odwodnienia oraz doprowadzenie zasilania.
Każdy element zewnętrzny windy jest ocynkowany, by zapewnić trwałość podnośnika pionowego i odporność na warunki atmosferyczne. Podnośnik dla osób niepełnosprawnych jest wygodny w użytkowaniu i z powodzeniem może być stosowany wszędzie tam, gdzie konieczne jest transportowanie osób niepełnosprawnych na wysokość do 3 m.
Winda może zatrzymywać się na dwóch przystankach, a jej wymiar zewnętrzny wynosi 1,29 m x 1,52 m lub w powiększonej wersji 1,49 m x 1,52 m.
Mikrowinda ZP2
Fenomenem platformy pionowej ZP2 jest możliwość instalowania jej na stałe przy budynku lub wyposażenie jej w koła transportowe i użytkowanie wtedy, gdy jest ona potrzebna. Winda ZP2 pracuje do wysokości 830 cm, ma wygodną rampę najazdową, a nawet boczne wejście. Jej waga wynosi 70 kg, a więc transport podnośnika nie będzie stanowił problemu. Podnośnik pionowy ZP2 pomimo swej niewielkiej wagi jest w stanie pracować z ciężarem do 300 kg, a jego wymiary są naprawdę niewielkie i wynoszą 0,92 m x 1,5 m.
Najważniejszym aspektem Mikrowindy ZP2 jest brak konieczności wykonywania najdrobniejszych prac budowlanych na zewnątrz budynku, czy też stawiania fundamentu. Jedyne czego potrzebuje jej mechanizm nożycowy to dostęp do gniazdka elektrycznego, bo praca podnośnika opiera się na prądzie.
Jeśli życzeniem właściciela jest zamontowanie mikrowindy ZP2 na stałe, wówczas można ją wyposażyć w elegancką bramkę. Wtem całość będzie tworzyć bezpieczną przestrzeń dla osoby niepełnosprawnej, a także wyglądem przypominać klasyczną windę.
Winda dla niepełnosprawnych Herkules
Podnośnik pionowy Herkules to doskonałe rozwiązanie zdające swój egzamin wszędzie tam, gdzie nie można zainstalować klasycznej windy czy nawet mikrowindy ZP2. Winda Herkules wykonana ze stali nierdzewnej, doskonale sprawdzi się w naprawdę wąskich przestrzeniach, a jej wymiary wewnętrzne wynoszą 0,9 m x 1,3 m. Standardowo do jej pracy konieczne jest użycie prądu, ale tak jak w poprzedniczce- nie jest wymagane wykonanie fundamentu.
Winda Herkules może transportować osobę niepełnosprawną na wysokość 1 m lub 1,3 m i jej maksymalne obciążenie wynosi odpowiednio 230 kg lub 260 kg. Wejście do windy możliwe jest jedynie na wprost pod kątem 180 stopni, jednak jej niewielkie rozmiary pozwalają doskonale dopasować windę do istniejącego budynku i wygody osoby niepełnosprawnej.
Podnośnik pionowy na zewnątrz budynku- co musisz o nim wiedzieć?
W użytkowaniu windy zewnętrznej do 3 m dla osób niepełnosprawnych najważniejsze jest wygoda, a także minimalna ingerencja w istniejący budynek i w jego otoczenie. Dlatego bardzo ważne jest dobranie najlepszego rozwiązania dla potrzeb użytkowników podnośnika pionowego i możliwości istniejącego budynku. Stąd warto zasięgnąć opinii u profesjonalistów i doświadczonych osób, które na swoim koncie mają niezliczoną ilość udanych montaży. Zajrzyj do https://www.windydlaniepelnosprawnych.eu/ i nawiążmy udaną współpracę.