Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Domowa winda dla niepełnosprawnych. Jaki model wybrać?

Zadaniem windy domowej dla osoby mającej trudności w poruszaniu się, jest przede wszystkim możliwość korzystania z każdej kondygnacji posiadanej nieruchomości, a także szansa na jej opuszczenie. Choć czasami mogą być to niewielkie różnice w poziomach, osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, nie jest w stanie pokonać ani jednego stopnia. Dlatego domowa winda powinna być bezpieczna dla jej użytkownika, intuicyjna, trwała i winna zajmować niewiele miejsca. Czy istnieje w tym przypadku idealna winda dla osoby niepełnosprawnej? Przyjrzyjmy się zatem najlepszym urządzeniom dźwigowym, które sprawdzą się w prywatnych nieruchomościach.

Cechy idealnej windy domowej dla niepełnosprawnych

Oprócz wspomnianych wartości odpowiedniej platformy dla niepełnosprawnych, jej wybór na pewno będzie zależał od indywidualnych potrzeb użytkownika. Warto jednak, aby winda domowa była wygodnym urządzeniem, które sprawnie przetransportuje osobę mającą trudności w poruszaniu się na dowolną kondygnację domu czy mieszkania. Wygoda windy domowej powinna także objawiać się w możliwości swobodnego wejścia do kabiny i wyjścia z niej.

Istotną kwestią jest także funkcjonalność nowoczesnej windy domowej. Bez względu na to, czy ma ona być montowana na zewnątrz budynku, czy w jego wnętrzu platforma dla niepełnosprawnych powinna w doskonały sposób spełniać potrzeby użytkownika i przy odpowiednim serwisie służyć mu dekady.

Nie można zapomnieć także o estetyce wykonania windy domowej. Wygląd wpasowujący się w wykończenie domu, mieszkania lub zewnętrznej strefy budynku, a także niebanalny design urządzenia, to niewątpliwie cechy, które przyciągną przyszłego użytkownika. Poznajmy windy domowe, które zostały stworzone, by służyć osobom niepełnosprawnym, a przy tym stanowią platformy, które znakomicie się prezentują.

Winda domowa ZP2

Podnośnik pionowy ZP2, nazywany także mikrowindą to urządzenie do zadań specjalnych. Jego zasięg to pokaźny 1 m, a więc ta winda domowa świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zniwelowanie niewielkiej różnicy poziomów. Ponadto doskonałą funkcją platformy jest jej mobilność. Dzięki niewielkiej wadze urządzenia, wynoszącej 70 kg, bez problemu można ją przewieźć w dowolne miejsce. Winda ZP2 może być użytkowana na zewnątrz budynku oraz w jego wnętrzu, a jej udźwig to aż 300 kg.

Platforma dla niepełnosprawnych ZP2 pracuje płynnie, a jej funkcjonowanie zapewnione jest przez zasilanie elektryczne.
Winda wyposażona jest w wygodne wyjście 180°, a także w pilot na kablu spiralnym. ZP2 ma bogatą ofertę opcji dodatkowych, które stanowią:

  • koła transportowe do przemieszczania windy,
  • drzwi wyposażone w elektryczny zamek i słupek z kontrolą sterowania,
  • boczne wejście i wyjście,
  • dłuższa rampa najazdowa,
  • bramka na górnym poziomie lub poprzeczka bezpieczeństwa.

Windę domową można także dopasować do swojego wnętrza, wybierając jej kolor z palety RAL. Jednak najważniejsze jest to, że osoba niepełnosprawna w pełni samodzielnie obsłuży to urządzenie.

Platorma dla niepełnosprawnych Herkules

Winda domowa Herkules doskonale spełni swoją funkcję w wąskich przestrzeniach. Urządzenie to sprawnie przetransportuje osobę niepełnosprawną na wysokość osiągającą w zależności od wyboru do 1 m lub do 1,3 m, a jej maksymalny udźwig wynosi 230 kg-260 kg. Podnośnik pionowy to świetne rozwiązanie montowane na zewnątrz budynku lub w jego wnętrzu, a jego instalacja jest szybka i nie wymaga dokonania zmian konstrukcyjnych nieruchomości. Natomiast źródłem zasilania windy domowej jest prąd, a więc do jej działania wymagany jest jedynie dostępu do gniazdka elektrycznego.

Materiał, z którego wykonany jest podnośnik pionowy Herkules, to stal nierdzewna. Dlatego urządzenie jest niezwykle trwałe i świetnie wkomponowuje się w każdy styl wykończenia wnętrza czy budynku. Ponadto winda domowa Herkules wyposażona jest w:

  • płaską rampę najazdową oraz rampę bezpieczeństwa,
  • wjazd i wyjazd 180°,
  • ochronę przed niekontrolowanym zjazdem z platformy,
  • przycisk awaryjnego zatrzymania,
  • panel sterujący, a w opcji dodatkowej pilot zdalnego sterowania.

Przejazd tą windą domową jest niezwykle płynny i cichy, a jej użytkowanie bardzo intuicyjne.

Podnośnik pionowy Jura 14.10

Platformę dla niepełnosprawnych Jura 14.10 cechuje przede wszystkim wszechstronność. Może być ona montowana na zewnątrz budynku oraz w jego wnętrzu. Wysokość podnoszenia podnośnika pionowego Jura 14.10 to 3 m. Zapewnia ona tym samym jej użytkownikom dostęp do wyższych kondygnacjach. Z kolei udźwig windy to aż 385 kg. Platforma dla niepełnosprawnych Jura jest niebanalnym urządzeniem. Wykonanie jej z ocynkowanej stali cechuje niebywałą trwałość całego urządzenia, a mechanizm elektryczno-śrubowy stanowi niezawodną jednostkę, która będzie służyć latami.

Podnośnik pionowy Jura to komfort użytkowania. Wjazd na podest windy i zjazd z niego możliwy jest pod kątem 180°, także 90 °. Uruchomienie podnośnika pionowego odbywa się za pomocą naciśnięcia przycisku, który sprawia, że winda transportuje użytkownika na dowolną kondygnację. Do flagowego wyposażenia windy domowej Jura 14.10 należą:

  • bezpieczny, antypoślizgowy podest,
  • czujniki antyzgnieceniowe,
  • listwy bezpieczeństwa,
  • system manualnego awaryjnego opuszczania windy lub w automatycznego jako dostępna opcja,
  • kluczykowe zabezpieczenie windy lub na pilota,
  • wykonanie elementów windy ze stali nierdzewnej i poliwęglanu,
  • system diagnostyczny,
  • wypełnienie drzwi i barierek z bezpiecznego szkła w opcji dodatkowej,
  • system inteligentnej kontroli w wyposażeniu dodatkowym.

Oczywiście platforma dla niepełnosprawnych Jura 14.10 może stanowić designerski element wyposażenia każdego budynku. W podstawowej wersji ubrana jest ona w kolor RAL 7024. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby w opcji dodatkowej podnosnik miał inny kolor, wybrany z palety RAL. Warto zaznaczyć, że winda dla niepełnosprawnych Jura 14.10 stanowi naszą produkcję i jest to urządzenie, które zostało nagrodzone na Targach Eurolift.

Zakup domowej windy. Wybierz bezpieczeństwo i wygodę

Domowe windy dla niepełnosprawnych mogą być niezbędnym elementem wyposażenia nieruchomości dla osób, które mają trudności w poruszaniu się. Jeśli nie do końca wiesz, który model platformy dla niepełnosprawnych będzie odpowiedni dla jej użytkowników, zachęcamy do kontaktu z profesjonalną firmą zajmującą się produkcją i montażem wind domowych –AUTORO. Jesteśmy specjalistami, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednią windę, spełniającą wszystkie Twoje wymagania.

Nasz zespół stanowi doświadczony personel, który udzieli Ci fachowej porady w doborze urządzenia i jego składowych. Doradzimy Ci także, jak nie przepłacić za windę domową i jak uzyskać dofinansowanie zakupu windy dla niepełnosprawnych. Nieskromnie dodamy, że do produkcji i montażu wind używamy tylko wysokiej jakości materiałów i najlepszych technologii, zapewniając Ci najwyższą jakość usług.

Skip to content