Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Dźwigi dla niepełnosprawnych Cibes. Funkcjonalność zamknięta w eleganckim opakowaniu.

Dźwigi dla osób niepełnosprawnych Cibes niewątpliwie zachwycają swym wyglądem. Mnogość elementów wyposażenia nie tylko sprawia, że dźwigi dobrze się prezentują, ale przede wszystkim są niezwykle intuicyjne. Podnośniki dla osób niepełnosprawnych Cibes produkowane są w Szwecji. Jednak swojego rodzaju niebywałości nabierają w Polsce, poprzez odpowiedni dobór komponentów i całościowy montaż. Dziś przyjrzymy się modelom dźwigów Cibes, opowiemy Ci o ich mechanizmie i podpowiemy, który z nich będzie idealny do Twojej domowej przestrzeni.

Co napędza dźwigi Cibes?

Dźwigi platformowe Cibes napędzane są przez niezawodny mechanizm śrubowy. Charakteryzuje się on cichą pracą i płynnym ruchem kabiny, który jest bardzo komfortowy dla użytkowników dźwigu. W napędzie tym głównym źródłem mechanizmu jest nakrętka przemieszczająca się po śrubie. Dzięki energii elektrycznej nakrętka obraca się, przemieszczając kabinę windy w górę i w dół. Niewątpliwie największą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność miejsca. W podnośnikach z napędem hydraulicznym lub w dźwigach tradycyjnych konieczne jest zagospodarowanie dodatkowego miejsca na nadszybie, podszybie bądź maszynownię. Napęd śrubowy nie zajmuje przestrzeni nad kabiną, a znajduje się w szybie platformy, tworząc tym samym ergonomiczną konstrukcję. Napęd śrubowy wyróżnia się także trwałością, a jego prosta konstrukcja zwalnia właściciela z częstej konserwacji napędu.

Dodatkowo modele dźwigów Cibes takie, jak Cibes Air, Cibes A5000 i Cibes A4000 mogą być wyposażone w moduł napędowy EcoSilent. Moduł ten polega na doposażeniu napędu windy w rolki zmniejszające siłę tarcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu podnośnik dla niepełnosprawnych jest nie tylko bardzo cichy, ale także energooszczędny, zajmując miejsce w klasie energetycznej A i zużywając 45% mniej energii, niż dźwig bez wspomnianego modułu.

Modele dźwigów Cibes

Podnośniki śrubowe Cibes to mnogość modeli idealnie dopasowanych do potrzeb użytkownika i wyglądu nieruchomości. Z powodzeniem mogą być one montowane w istniejących budynkach i nie wymagają wykonania skomplikowanych prac modernizacyjnych. Dźwigi platformowe Cibes wpasowują się w istniejące wnętrze, nawet w takich miejscach, gdzie wolna przestrzeń jest bardzo ograniczona. Poznaj zatem modele dźwigów Cibes, ich wyposażenie, a także sprawdź, gdzie mogą być montowane.

Podnośnik śrubowy Cibes A4000

Dźwig Cibes 4000 to właśnie ten model windy, który wpasowuje się w naprawdę niewielkie przestrzenie. Zajmuje on dokładnie 1m2 powierzchni, doskonale dopasowując się do klatki schodowej zabytkowego budynku lub nowoczesnych aranżacji. Dźwig platformowy A4000 może być montowany wewnątrz budynku jako świetne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych w prywatnym domu, bloku, czy też budynku rzadziej uczęszczanym. Jego udźwig wynosi 300kg, zasięg podnośnika to aż 18 m i daje on możliwość instalacji 6 przystanków. Do montażu podnośnika dla osób niepełnosprawnych wystarczy dostęp do gniazdka elektrycznego, a za sprawą modułowych elementów konstrukcyjnych sama instalacja dźwigu zajmuje nie więcej niż 3 dni. Design dźwigu A4000 to mnogość kolorów i wzorów, a także materiałów. Podnośnik śrubowy może być również z każdej strony przeszklony, nadając wnętrzu przestronności.

Dźwig dla osób niepełnosprawnych Cibes Air

Dźwig platformowy Cibes Air to niezwykle intuicyjne urządzenie umożliwiające transport osób niepełnosprawnych. Każdy użytkownik podnośnika z łatwością je obsłuży i komfortowo przemieści się na dowolną kondygnację. Pomijając kwestie doskonałego mechanizmu platformy, warto zwrócić uwagę na materiały użyte do wykończenia jej wnętrza oraz szybu. Wybór spośród drewna, naturalnych tkanin, metalu i 300 kolorów umożliwia personalizację urządzenia, doskonale wpasowując je w każde wnętrze. Wszystkie elementy wystroju można dowolnie łączyć ze sobą kreując dźwig według swoich upodobań.

Dźwig dla niepełnosprawnych, podnośnik dla niepełnosprawnych, podnośnik dla niepełnosprawnych, podnośnik dla osób niepełnosprawnych

W aspektach technicznych istotny jest fakt, że platforma dostępna jest aż w 17 rozmiarach, a także została wyposażona w intuicyjną poręcz, której dotyk wprawia dźwig w ruch. Znajdziemy tu także dyskretne przyciski bezpieczeństwa, oświetlenie LED i 7’’ wyświetlacz. Sam udźwig platformy również dostępny jest w kilku opcjach, a mianowicie w wersji 300kg, 400kg i 500kg. Z kolei maksymalna wysokość podnoszenia windy to 15m, a dostępna ilość zatrzymań dźwigu dla niepełnosprawnych wynosi 6 przystanków. Podnośnik pionowy Cibes Air z powodzeniem można instalować w wewnętrznych prywatnych i publicznych przestrzeniach usprawniając funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.

Dźwig platformowy Cibes A5000

Dźwig Cibes A5000 swym wyglądem łudząco przypomina model A4000. Nowoczesny design, możliwość zamontowania przeszkleń na każdej ścianie szybu to powtarzające się elementy wyposażenia, które znajdziemy w uprzednio opisanym podnośniku. Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi dwoma dźwigami dla niepełnosprawnych jest udźwig urządzenia. Poprzedniczka była w stanie przetransportować 300kg. W modelu A5000 udźwig jest zwiększony i umożliwia przewożenie aż 400 kg lub 500 kg. Z kolei ilość przystanków i wysokość podnoszenia jest taka sama jak w dźwigu A4000.

Podnośnik A500 idealnie wpasowuje się w każde wnętrze. Możliwa jest jego instalacja nawet w miejscach, gdzie występują skośne sufity. Wtedy dźwig wyposażony jest w niską bramkę i zapewnia jego swobodne użytkowanie. Dźwig A5000 to bardzo ekologiczne rozwiązanie, umożliwiające w 91% na recykling urządzenia, gdy te po wielu, wielu latach zakończy swoją żywotność. 

Podnośnik dla niepełnosprawnych C1 Pure

Podnośnik C1 Pure należy do kategorii wind kabinowych. Może być on zamontowany w istniejącym szybie lub w odpowiedniej przestrzeni z gotowym szybem, nie wpływając tym samym na konstrukcję budynku. Dźwig C1 Pure to model, który daje ogromne możliwości aranżacyjne i wykończeniowe. Sam udźwig dostępny jest w 5 opcjach, a elementy dekoracyjne, jak materiały wykończeniowe, kolory i opcje dodatkowe stanowią wyzwanie dla potrzeb i wyobraźni.

Podnośnik dla osób niepełnosprawnych C1 Pure to wysoka jakość wykonania i trwałość na lata. Intuicyjność urządzenia sprawia, że osoba niepełnosprawna swobodnie będzie z niego korzystać. Już same teleskopowe drzwi sprawiają, że wjazd  do windy i wyjazd z niej są wygodne i nie wymagają angażu osób trzecich. Dodatkowo wewnętrzny panel sterowania został wyposażony w wypukłe, duże przyciski, podświetlenie i oznaczenie alfabetem Braille’a umożliwiając bezproblemową obsługę dźwigu. Dźwig platformowy C1 Pure może być montowany w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych, zapewniając swobodne poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Dźwigi Cibes– trwałość i jeszcze raz niezawodność

Podnośniki platformowe Cibes to niewątpliwie urządzenia niosące pomoc osobom niepełnosprawnym. To także dźwigi, które nie zawodzą. Wykorzystany w nich napęd śrubowy, czy też wysokiej jakości materiały konstrukcyjne sprawiają, że dźwigi Cibes wyróżniają się ponad 20-letnią trwałością. Podnośniki platformowe marki Cibes to także urządzenia niezwykle ekonomiczne i ekologiczne, będące świetnym rozwiązaniem w domu, biurze, bibliotece, czy w innym budynku. Przy wyborze dźwigów Cibes warto zapoznać się ze specyfikacją tych podnośników, wybierając najlepsze rozwiązanie dla usprawnienia swojego życia. Warto także korzystać z doświadczenia odpowiednich osób i ich wiedzy, stawiając na profesjonalistów w danej dziedzinie. Dlatego zapraszamy Cię do Autoro – miejsca, gdzie bariery architektoniczne są skutecznie likwidowane.

Skip to content