Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Krzesło schodowe Alfa- funkcjonalność zamknięta w wyjątkowym designie.

Krzesło schodowe to urządzenie, które zapewnia osobom mającym trudności w poruszaniu się bezpieczne i kontrolowane korzystanie ze schodów. Winda schodowa jest bardzo pomocna, ponieważ pozwala ona osobom starszym i niepełnosprawnym na bycie niezależnym. Dziś przyjrzymy się windzie schodowej Alfa poruszającej się po torze krzywoliniowym. Zobaczmy zatem, co sprawia, że jest ona urządzeniem, które nie tylko niesie pomoc, a także co wpływa na jej oryginalny wygląd.

Jaki mechanizm drzemie w krześle schodowym Alfa?

Winda schodowa Alfa to czeska produkcja, która w 2015 roku dołączyła do grona krzeseł schodowych tegoż producenta i stanęła w szeregach modeli Delta i Omega. Krzesło jest wprawiane w ruch dzięki napędowi zębatkowemu bezpośredniemu, w którym silnik elektryczny porusza koła zębate, będące zamontowane na szynie, biegnącej wzdłuż schodów. Krzesło schodowe Alfa do swojej pracy potrzebuje jedynie gniazdka elektrycznego, za którego pomocą uruchamiany jest napęd zębatkowy.

Niewątpliwą zaletą napędu zębatkowego jest jego siła, dzięki której winda może pokonać schody nawet te o dużym nachyleniu. Napęd zębatkowy cechuje także niezawodność i trwałość, zapewniając bezawaryjne użytkowanie krzesła schodowego Alfa przez wiele lat. Winda schodowa Alfa może także pochwalić się niskimi kosztami eksploatacji. Z kolei wyposażenie krzesła Alfa w samoładujące się akumulatory sprawia, że urządzenie może nieustannie pracować.

Jak wygląda montaż windy schodowej Alfa?

Windę schodową Alfa możemy zamontować w niemal każdym budynku użyteczności publicznej, jak i w nieruchomościach prywatnych. Instalacja krzesełka przyschodowego Alfa to szybki i bezproblemowy proces oraz nie wymaga on przeprowadzenia zmian w konstrukcji schodów, czy też ścian.

Naszą współpracę zawsze rozpoczyna dokładny pomiar schodów i przestrzeni wokół nich. Kolejno przyjeżdżamy do Ciebie z gotowymi elementami, dokładnie skrojonymi pod Twoje schody, a także oczekiwania. Montaż windy schodowej Alfa rozpoczynamy od założenia szyn na schody. Następnie zakładamy na szynę mechanizm jezdny i przymocowujemy krzesełko. Później ustalamy ostatni przystanek windy, podłączamy urządzenie do prądu, wykonujemy próbny przejazd i gotowe! Twoje krzesełko schodowe Alfa jest dla Ciebie w pełni dyspozycyjne.

Jakie wyposażenie oferuje winda schodowa Alfa?

Winda schodowa Alfa płynnie i cicho porusza się po krzywoliniowym torze jazdy, a zamocowanie krzesła na dwóch szynach sprawia, że jest ono niezwykle stabilne. Udźwig krzesła Alfa to 135 kg, a jego zasięg wynosi 35 m. Użytkowanie windy jest banalnie proste, a jego obsługa nie wymaga udziału osób trzecich. Wystarczy, że użytkownik wygodnie usiądzie na siedzisku krzesła przyschodowego Alfa, przesunie i przytrzyma joystick, a urządzenie sprawnie przetransportuje go na wybrany poziom. W momencie gdy osoba niepełnosprawna zwolni joystick, winda schodowa zatrzyma się, wykonując tę czynność niezwykle delikatnie.

Design krzesła przyschodowego Alfa oferuje znacznie więcej, niż ten, którym dysponują inne windy schodowe. Wygląd Alfy możesz wybrać spośród aż trzech wariantów, które sprawiają, że krzesło te może stanowić elegancko prezentujący się mebel w Twojej przestrzeni. Poznajmy je zatem.

  • ClassicWersję Classic charakteryzuje niebywała wytrzymałość użytych materiałów, a także miła w dotyku i dobrze prezentująca się tapicerka, której kolor możesz wybrać aż z 6 wariantów.
  • PremiumOpcja Premium oferuje wykonanie podłokietników z imitacji drewna, a ramy krzesła schodowego z litego drewna. Tak jak w poprzedniej wersji- również w Premium-kolor tapicerki możesz dobrać z 6 wariantów.Exclusive
  • ExclusiveWyposażenie Exclusive to elegancja w każdym calu. Na uwagę zasługuje tu precyzyjne wykonanie podłokietników z drewna włoskiego, a także rama całego krzesła skonstruowana z litego drewna. W opcji tej jest także możliwość doboru tapicerki spośród aż 9 kolorów, a za sprawą regulacji oparcia, krzesło idealnie dopasuje się do Twojej sylwetki.

Każdą opcję wyposażenia krzesła schodowego Alfa możesz także udoskonalić o większy jego udźwig, sięgający aż 145 kg. Masz także możliwość wybrania obrotowego siedziska krzesła oraz opuszczanego i podnoszonego podnóżka.

Winda schodowa Alfa to komfort i bezpieczeństwo użytkowania

Należy podkreślić, że krzesełko przyschodowe Alfa stanowi niezwykle wygodne urządzenie dla osób mających trudności w poruszaniu się po schodach. Użytkując je, osoba ta czuje się pewnie i swobodnie, a przejazd krzesełkiem jest w pełni kontrolowany. Tajemnicą krzesła schodowego Alfa jest ilość miejsca, którą zajmuje. Cała konstrukcja doskonale dopasowuje się do schodów krętych i zabiegowych, umożliwiając osobom pieszym swobodne korzystanie z wolnej przestrzeni schodów. Nasza firma będąca głównym dystrybutorem windy schodowej Alfa w Polsce w sposób szybki i bezproblemowy dostosuje urządzenie do Twojej przestrzeni i zaopiekujemy się także późniejszym jego serwisem.

Skip to content