Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Podnośnik dla niepełnosprawnych Jura 14.10- inteligentna winda, której potrzebujesz.

Wszechstronna, intuicyjna i bezpieczna- taka właśnie jest winda pionowa Jura 14.10. Ten podnośnik pionowy to niesamowita pomoc w codziennym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Jego konstrukcja pozwala takiej osobie samodzielne przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami na wysokość do 3 m, a do tego udźwig windy to aż 385 kg. Wiesz, na czym polega fenomen tego podnośnika pionowego? Na tym, że to my go produkujemy, a więc Windę Jura 14.10 znamy od podszewki i nieskromnie dodamy, że zdobyła ona złoty medal na Targach Eurolift.

Jak jest skonstruowana winda Jura 14.10?

podnośniku pionowym Jura 14.10 postawiliśmy na modułową konstrukcję. Co to znaczy? W naszej fabryce tworzymy gotowe elementy windy, które następnie przywozimy na miejsce montażu i łączymy je ze sobą. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza pracę i umożliwia nam zamontowanie windy Jura 14.10 w jeden dzień.

Sam podnośnik w podstawowej wersji został stworzony z ocynkowanej stali, która jest niezwykle odporna na działanie czynników atmosferycznych i zapewnia długie użytkowanie windy. Natomiast napęd podnośnika pionowego to elektryczno-śrubowy mechanizm, który generuje ruch windy poprzez obracającą się nakrętkę napędową poruszająca się w górę lub dół po ogromnej śrubie. Ważną kwestią jest również brak konieczności gospodarowania miejsca na wydzieloną  maszynownię. Sprytnie ukryliśmy cały mechanizm w bocznej ścianie windy.

Podnośnik dla niepełnosprawnych Jura 14.10 daje Ci dwa sposoby rozmieszczenia przystanków. Pierwsza opcja to ta w wersji przelotowej, gdzie wjazd i zjazd z windy odbywa się pod kątem 180 stopni oraz druga w wersji kątowej, umożliwia wejście na podest pod kątem 90 stopni.

Samo użytkowanie windy jest banalnie proste. Wystarczy, że osoba niepełnosprawna wjedzie na podest, naciśnie przycisk do jazdy w górę, a winda sama przeniesie ją na kolejny przystanek. Zjazd jest równie banalny- naciśnięcie przycisku do jazdy w dół, powoduje przeniesienie użytkownika na dolny przystanek. Jazda windą jest niezwykle płynna, a w razie potrzeby jej zatrzymania, jest możliwość wciśnięcia przycisku STOP.

Gdzie może być montowany podnośnik dla osób niepełnosprawnych Jura 14.10?

Windę Jura 14.10 zamontujemy niemal wszędzie. Świetnie sprawdzi się ona zarówno na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu. Doskonale zda swój egzamin w domu jednorodzinnym, w bloku, czy w budynkach użyteczności publicznej. Możemy się pochwalić, że zamontowaliśmy podnośnik Jura 14.10 nawet w Ogrodzie Japońskim w Parku Chorzowskim, gdzie umożliwiliśmy osobie z niepełnosprawnością podziwianie ogrodu z tarasu widokowego.

Jakie wyposażenie oferuje podnośnik pionowy Jura 14.10?

Winda Jura to doskonale wyposażony podnośnik pionowy. Już w wersji podstawowej wyróżnia się spośród konkurencji. Podnośnik Jura 14.10 w podstawowej wersji na swoim pokładzie ma:

 • antypoślizgowy podest platformy,
 • antyzgnieceniowe czujniki i listwy bezpieczeństwa,
 • system diagnostyczny,
 • manualne awaryjne opuszczanie platformy,
 • zabezpieczenie kluczykowe lub na pilota;
 • panel sterowania, podchwyt i kasety przystankowe wykonane ze stali nierdzewnej, a także zastosowanie poliwęglanu litego do wypełnienia drzwiczek i konstrukcji barierki.

Za sprawą wykończenia windy kolorem RAL 7024 platforma dla niepełnosprawnych idealnie wpasowuje się w niemal każde miejsce. W opcji dodatkowej istnieje możliwość doboru koloru z palety RAL, tworząc windę idealnie pasującą kolorystycznie do Twojego budynku i Twoich preferencji. W opcjach dodatkowych masz także wiele innych rozwiązań, które sprawią, że platforma Jura 14.10 będzie szyta na miarę Twoich potrzeb. Dodatkowe wyposażenie obejmuje:

 • zastosowanie szkła bezpiecznego do wypełnienia drzwiczek i konstrukcji barierki,
 • elektryczne opuszczanie awaryjne platformy,
 • system inteligentnej kontroli.

System GSM, w który może być wyposażona winda Jura 14.10 to nieoceniona funkcja w budynkach, gdzie jest większe natężenie ruchu. W budynkach i w miejscach, gdzie założony jest monitoring osoba znajdująca się w dyspozytorni, może udostępnić windę osobie niepełnosprawnej, unikając tym samym użytkowania windy przez osoby niepowołane. System ten pozwala na:

Jak działa system inteligentnej kontroli w podnośniku Jura 14.10?

 • włączenie i wyłączenie platformy za pomocą komend SMS,
 • otrzymywanie wiadomości tekstowych opisujących zdarzenia nieprzewidziane- informacje pozyskane z panelu diagnostycznego;,
 • szybkie powiadomienie serwisu w razie awarii windy.

Jaka jest cena podnośnika dla niepełnosprawnych Jura 14.10?

Cena Jura 14.10 zaczyna się już od 38 tys. zł netto. Jak się pewnie domyślasz, na ostateczną kwotę windy będą wpływały opcje jej wyposażenia, usługa montażu, a także samo miejsce montażu. Pamiętaj, że winda może zostać zakupiona z dofinansowaniem ze środków PFRON. Dofinansowanie pokrywa aż do 95% kosztów przedsięwzięcia. Warto pamiętać, że można się o nie starać jedynie przed zakupem i montażem windy. Gdy usługa i zakup zostaną opłacone, PFRON nie zwróci oczekiwanej kwoty.

Wybierz niezawodny podnośnik dla niepełnosprawnych

Wina Jura 14.10 to urządzenie dopasowane do Twoich wymagań. Konkurując z innymi podnośnikami, ten zdecydowanie wyróżnia jakość wykonania w stosunku do jego ceny. Podnośnik Jura jest niezwykle funkcjonalny, wpasowuje się niemal w każdą przestrzeń i stanowi trwałą inwestycją na wiele lat.

Jeśli dalej zastanawiasz się, jaki podnośnik dla niepełnosprawnych wybrać skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o idealnym wyborze dla Ciebie i dopasowanym do Twojej nieruchomości.

Skip to content