Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Jaki wybrać podnośnik pionowy?

Podnośniki pionowe są stosowane w miejscach takich jak budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, hotele, szpitale, a także znajdują swoje zastosowanie w prywatnych domach i mieszkaniach. Umożliwiają one osobom na wózkach inwalidzkich, osobom starszym lub z ograniczoną mobilnością swobodny dostęp do różnych pięter, lub obszarów, które byłyby dla nich trudno dostępne. W zależności od zastosowania i dostępnych przestrzeni podnośniki pionowe mogą mieć różne formy i konstrukcje. W tym artykule pokażemy Ci, jakie są modele podnośników pionowych i umożliwimy Ci wybór najlepszego rozwiązania dla Twojej przestrzeni.

Rodzaje podnośników pionowych dla niepełnosprawnych

Podnośniki pionowe są to urządzenia, które poruszają się pionowo w górę i w dół. Składają się z platformy, na której może stanąć osoba niepełnosprawna, i napędu hydraulicznego, elektrycznego lub śrubowego, który to podnosi i opuszcza platformę. Mogą mieć one proste konstrukcje, służące do pokonywania mniejszych różnic poziomów, lub bardziej zaawansowane, przeznaczone do transportu na wyższe piętra. Istnieje kilka rodzajów podnośników pionowych instalowanych dla osób mających trudności w poruszaniu się. Oto kilka popularnych ich rodzajów:

1. Podnośniki śrubowe, wykorzystujące mechanizm śrubowy do podnoszenia i opuszczania platformy. Mechanizm ten jest napędzany elektrycznie, a ruch platformy jest generowany przez obrót śruby. Mogą być one wykonane w zabudowie pełnej lub panoramicznej. Podnośniki śrubowe są stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz mają zazwyczaj mniejsze wymiary niż inne typy podnośników pionowych. Ten rodzaj podnośników można wykorzystać w niemal każdym miejscu, a ich napęd jest niezwykle wytrzymały i bezpieczny dla użytkowników.

2. Podnośniki hydrauliczne, wykorzystujące zasilanie hydrauliczne do poruszania się w górę i w dół. Składają się one z platformy, na której może stanąć osoba niepełnosprawna oraz mają zbiornik oleju i pompę, która dostarcza olej do cylindra, co powoduje unoszenie się platformy. Natomiast do jej opuszczania wykorzystywana jest siła ciężkości. Podnośniki hydrauliczne są stosunkowo ciche, płynnie działają i spełniają swoją funkcję w miejscach z niewielkim natężeniem ruchu.

3. Podnośniki napędzane elektrycznie korzystają z silników elektrycznych do poruszania platformą w górę i w dół. Podobnie jak podnośniki hydrauliczne, składają się z platformy i napędu, który podnosi i opuszcza platformę. Są one zazwyczaj łatwe w obsłudze i mogą być wyposażone w różne funkcje, takie jak panele sterujące, systemy bezpieczeństwa i automatyczne zatrzymywanie platformy w przypadku awarii zasilania. Podnośniki pionowe elektryczne są bardzo ciche, a koszt ich eksploatacji jest niższy, niż podnośników hydraulicznych. Windy z napędem elektrycznym z powodzeniem mogą być stosowane w miejscach z dużym natężeniem ruchu.

Modele podnośników pionowych w odniesieniu do ich rodzajów

Oferta dostępnych modeli podnośników, z jaką możesz zapoznać się w naszym przedsiębiorstwie, pozwala Ci na wybór idealnego rozwiązania dla swojej nieruchomości. Ogromną zaletą wind, które za chwilę odkryjesz, jest też fakt, że możesz je dopasować do swoich wymagań, a niektóre nawet mogą być Twoim spersonalizowanym urządzeniem. Przyjrzyjmy się im zatem.

Podnośnik pionowy Jura 14.10

Podnośnik Jura 14.10 to urządzenie naszej produkcji, które wyposażone jest w napęd śrubowy. Winda Jura to zdecydowanie tańszy rodzaj podnośnika pionowego, którego zasięg to 3 m, a jego udźwig to aż 385 kg. Winda może być montowana w dowolnym miejscu, bez obawy o zagospodarowanie przestrzeni na maszynownię, ponieważ cały mechanizm znajduje się w szybie windy, który montowany jest wraz z windą. Materiał jej wykonania jest wysokiej jakości, a sam podnośnik został zaprojektowany w taki sposób, aby móc zainstalować go na zewnątrz budynku lub w jego wnętrzu. Do obsługi windy niepotrzebne są dodatkowe osoby, bo jego użytkowanie jest banalnie proste. Wystarczy, że osoba niepełnosprawna naciśnie przycisk, a winda sama przeniesie ją na pożądaną wysokość. Dodatkowo ten podnośnik pionowy może być wyposażony w inteligentny system kontroli, który zapewnia dostęp do urządzenia większej liczbie osób poprzez smartphone. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest włączenie i wyłączenie urządzenia za pomocą komend SMS, kontrolowanie platformy, otrzymanie wiadomości tekstowych opisujących zdarzenie i odbieranie powiadomień serwisowych. Winda Jura 14.10 to funkcjonalny i komfortowy podnośnik, który spełni Twoje wymagania. 

Podnośnik pionowy Vimec Easy Move E07

Podnośnik Vimec Easy Move to winda włoskiej produkcji wyposażona w napęd hydrauliczny i kabinę. Jest ona niezwykle cicha w użytkowaniu. Podnośnik pionowy Vimec może być montowany zarówno na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu. Spełnia on wszystkie wymagania komfortowej windy domowej lub eleganckiego podnośnika w budynkach użyteczności publicznej. Udźwig platformy to 400 kg – 500 kg, a jej zasięg stanowi 2-5 pięter. Do zamontowania modelu Easy Move nie potrzebujesz zmian konstrukcyjnych budynku, bo instalacja windy nie wymaga miejsca na maszynownię. Do tego winda dopasowuje się do miejsca montażu, ponieważ jest konstruowana na wymiar. Urządzenie te to niesamowita wygoda użytkowania. Dobór specyfikacji spośród aż 100 rozwiązań sprawia, że Twoja Easy Move może być taka, jak sobie życzysz.

Podnośnik pionowy Vimec E10

Podnośnik EcoVimec to kolejna odsłona włoskiej produkcji tym razem wyposażona w napęd elektryczny. Winda ta to ekologiczny i energooszczędny produkt, który pochodzi z recyklingu. Urządzenie działa płynnie i bardzo cicho, a jego udźwig to 400 kg – 500 kg. Podnośnik elektryczny może być montowany z zewnątrz każdej nieruchomości i w jej wnętrzu. Stanowi on doskonałe usprawnienie w przemieszczaniu się dla osób będących niepełnosprawnymi ruchowo. Instalacja windy nie wymaga wygospodarowania miejsca na maszynownię, a samo urządzenie zostaje dopasowane do istniejącego budynku. 

Podnośniki pionowe – urządzenia niosące pomoc osobom niepełnosprawnym

Podnośniki dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi są projektowane i instalowane zgodnie z odpowiednimi przepisami i standardami bezpieczeństwa. Ich celem jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym większej niezależności i mobilności, umożliwiając im tym samym swobodne poruszanie się po różnych kondygnacjach budynku. Każdy z opisanych wyżej modeli umożliwia użytkownikom swobodną obsługę, a także bezpieczne opuszczenie windy w razie awarii. Zastanawiasz się nad zakupem podnośnika do swojej nieruchomości? Porozmawiajmy i dobierzmy idealne rozwiązanie dla Ciebie i Twojego budynku.

Skip to content