Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Winda dla osób niepełnosprawnych – Jaka powinna być?

Przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych wiąże się często z pracami modernizacyjnymi oraz uzyskaniem szeregu pozwoleń. Coraz częściej jednak w nowych budynkach już  w projekcie pojawia się przestrzeń dla windy dla niepełnosprawnych. Jaka powinna być winda montowana w istniejącym, a jak w nowopowstałym budynku? Czy każda winda jest przystosowana do wielu niepełnosprawności?

Winda dla niepełnosprawnych instalowana w istniejącym budynku

Podnośnik dla niepełnosprawnych skutecznie likwiduje barierę, jaką stanowią schody w budynku, który jest już wybudowany. Winda dla niepełnosprawnych montowana z zewnątrz budynku nie posiada szybu samonośnego oraz nie wymaga podszybia. Jednak pamiętaj, że maksymalny zasięg takiego podnośnika to 3m. Montaż takiego urządzenia jest szybki i bezproblemowy, a samo urządzenie bardzo pomocne. 

Podnośnik dla niepełnosprawnych naszej produkcji

Nasza firma może się pochwalić produktem, który od podstaw tworzymy w fabryce w Częstochowie. Jura 14.10 to niezwykle intuicyjne urządzenie, które otrzymało nagrodę na targach w Kielcach. 
Ta winda dla niepełnosprawnych została wyposażona między innymi w 3 przyciski, przeznaczone do jazdy w górę, w dół i alarm. Wewnątrz znajduje się także panel diagnostyczny, który umożliwia osobie niepełnosprawnej samodzielną diagnozę awarii. Za poruszanie się windy odpowiada napęd elektryczno-śrubowy, który jest bardzo trwały. Całość windy została wykonana ze stali ocynkowanej i poliwęglanu komorowego. 

Winda dla niepełnosprawnych montowana wewnątrz budynku

Windy wewnętrzne dla niepełnosprawnych to nie zawsze windy, które posiadają maszynownie i instalowane są jako pierwsze przy wznoszeniu budynku. Nowoczesna technologia pozwala na zamontowanie windy wewnątrz budynku już po jego zbudowaniu. Również koszt montażu takiej windy jest często niższy, niż klasycznej windy, która z reguły służy ludziom w pełni sprawnym, a nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. 

Dźwigi Cibes do zadań specjalnych

Idealnym przykładem może być tu dźwig Cibes C1 Pure. Choć nie musi być on montowany przy konstruowaniu samego budynku, to należy pamiętać o tym, aby zaprojektować dla niego odpowiednie miejsce. 
Cibes C1 Pure to winda dla niepełnosprawnych, która zawiezie swojego pasażera na dowolne piętro. Sama jej wysokość wynosi 250 cm, a więc wpasuje się w każde pomieszczenie. Windę można doposażać w wiele udogodnień, tworząc spersonalizowany produkt do swojego domu. Urządzenie posiada napęd ECOSILENT, który sprawia, że przejazd windy jest niezwykle cichy. 
Sam dźwig dla niepełnosprawnych posiada modułowe podszybie zajmujące 10 cm, które montowane jest w kilka dni. 

Windy dla wielu niepełnosprawności

Każda winda, która przystosowana jest do osób niepełnosprawnych, powinna być wygodna w użytkowaniu dla osób niewidomych lub niedowidzących, niesłyszących, poruszających się na wózku inwalidzkim, za pomocą chodzika lub o lasce. Już przy samym wejściu przystanek winien być oznaczony kolorem zielonym, by osoba mogła zlokalizować wyjście ewakuacyjne. Same drzwi windy nie mogą zamykać się, gdy znajduje się pomiędzy nimi osoba niepełnosprawna. W środku dźwigu musi być poręcz, a wykładzina wykonana z tworzywa antypoślizgowego. Natomiast dźwięki sygnalizujące zdarzenia, przyciski i kolory dobrane do każdej niepełnosprawności. 

Posiadanie windy sprawia, że osoba niepełnosprawna może swobodnie poruszać się po różnych kondygnacjach. Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać podnośnik dla niepełnosprawnych skontaktuj się z nami, a dobierzemy idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Skip to content