Windy dla niepełnosprawnych AUTORO – platformy i podnośniki dla niepełnosprawnych, krzesła schodowe dla niepełnosprawnych

Platforma dla osób niepełnosprawnych Omega – klucz do dostępności i komfortu osób niepełnosprawnych

Zwiększając dostępność przestrzeni dla osób niepełnosprawnych, budujemy społeczeństwo integracji i równych szans. Platformy schodowe stają się kluczowym elementem tej transformacji, umożliwiając osobom z ograniczoną mobilnością swobodne i bezpieczne poruszanie się w różnych budynkach i obiektach. Platforma Omega uosabia szczyt technologicznych osiągnięć w dziedzinie platform dźwigowych, oferując niezrównaną funkcjonalność, bezpieczeństwo i elegancki design. Czym jeszcze wyróżnia się platforma przyschodowa Omega?

Platforma schodowa Omega. Po pierwsze: innowacyjność

Platforma Omega wyróżnia się na tle konkurencji szeregiem szczególnych rozwiązań. Unikatowy system napędu zapewnia płynny, cichy i energooszczędny ruch platformy. Jej modułowa konstrukcjaumożliwia dostosowanie platformy do indywidualnych potrzeb i specyfiki danego miejsca. Również zaawansowane systemy bezpieczeństwa gwarantują komfortowe i bezpieczne użytkowanie platformy. Natomiast estetyczny design platformy Omega doskonale komponuje się z każdym wnętrzem, stając się jego eleganckim elementem.

Po drugie: szerokie zastosowanie platformy przyschodowej Omega

Platforma Omega to doskonałe rozwiązanie montowane przy schodach zewnętrznych budynku lub tych znajdujących się w jego wnętrzu. Sprawdza się ona idealnie w różnorodnych obiektach taki jak budynki prywatne (domy, apartamenty, zabytkowe kamienice), budynki publiczne (urzędy, szpitale, szkoły, biblioteki), miejsca użyteczności publicznej (restauracje, sklepy, kina, teatry). Ogromnym plusem zastosowania platformy schodowej Omega jest możliwość dopasowania jej do istniejących schodów, bez obaw o wykonanie skomplikowanych prac modernizacyjnych.

Po trzecie: szereg korzyści dla użytkowników platformy schodowej Omega

Dzięki zastosowaniu platformy Omega osoby niepełnosprawne bezpiecznie mogą pokonywać różnicę poziomów, które spotykają na co dzień. Platforma Omega przywraca osobom niepełnosprawnym niezależność i autonomię w codziennym życiu. Dodatkowo płynny ruch urządzenia, jego cicha praca i zaawansowane systemy bezpieczeństwa gwarantują komfortowe i bezpieczne użytkowanie platformy. Pora na szczegóły techniczne platformy Omega.

Specyfikacja platformy przyschodowej Omega. Co ją wyróżnia?

Platforma Omega jest wykonana z bardzo trwałych materiałów, które stanowią stal malowana proszkowo i ocynkowana z zewnątrz, a także wodoodporne podzespoły. Oprócz możliwości montażu platformy na zewnątrz lub wewnątrz budynku ważną jej cechą jest szansa instalacji urządzenia na schodach krętych, lub prostych. Urządzenie jest również doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ograniczona jest wolna przestrzeń schodów, absorbując do pracy niewiele miejsca, a osiągając pokaźną długość toru jazdy, który może wynieść aż 85 m. Platforma Omega także po złożeniu jest ergonomicznym urządzeniem i zajmuje zaledwie 35 cm.

Platforma schodowa Omega to przede wszystkim bezpieczne i wygodne urządzenie dla jego użytkowników. Na uwagę zasługuje wyposażenie obejmujące:

 • antypoślizgowy podest platformy,
 • płaskie rampy najazdowe,
 • poręcz ułatwiająca najazd,
 • dwie barierki,
 • blokadę kluczykową,
 • system przeciwtnący.

Wymieniony osprzęt sprawia, że osoba niepełnosprawna może swobodnie użytkować platformę bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Równie ważne jest, że użytkownik może samodzielnie obsłużyć platformę schodową Omega, zapewniając sobie swobodny dostęp do dowolnej kondygnacji.

Jak działa platforma przyschodowa Omega?

Otóż platforma Omega może być użytkowana dzięki napędowi elektryczno-linowemu, który wyróżnia się płynną i cichą pracą. Sercem napędu jest silnik elektryczny, który zamienia energię elektryczną na energię mechaniczną. Silnik ten napędza stalową linę, która wprawia platformę w ruch, przesuwając ją w wybranym kierunku. Z kolei przywołanie platformy Omega odbywa się za pomocą kaset przywoławczych, a jej pilotowanie możliwe jest dzięki panelowi sterującemu, umieszczonemu na pilocie sterującym.

Wspomniany napęd elektryczno-liniowy wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, zapobiegających niekontrolowanym zdarzeniom. Silnik ten ma także wbudowany czujnik przeciążeniowy, wyłączniki bezpieczeństwa i ograniczniki prędkości, gwarantując spełnienie najwyższych standardów europejskich.

Wyposażenie dodatkowe platformy schodowej Omega i jej montaż

Dla podniesienia komfortu użytkowania platformy przyschodowej Omega, a także jej dopasowanego designu oferowany jest wybór dodatkowych elementów wyposażenia urządzenia. Należą do nich:

 • Krzesełko umieszczone na platformie,
 • Wykonanie szyny i platformy w całości ze stali nierdzewnej,
 • Pokrowiec dla platformy zewnętrznej,
 • Kłódka do zamykania platformy,
 • Najazd boczny,
 • Joystick,
 • Automatyczne rozkładanie platformy,
 • Wybór dowolnego koloru platformy i szyny z palety RAL .

Natomiast montaż platformy schodowej Omega jest prostym zabiegiem, który opisaliśmy jakiś czas temu w tym artykule. Jeśli masz więcej pytań dotyczących platformy schodowej Omega, skontaktuj się z doświadczonym dystrybutorem i instalatorem urządzenia. Zapraszamy do Autoro!

Skip to content